אלקטרומגנטים מותאמים אישית

אלקטרומגנטים מותאמים אישית (Custom made electromagnets) מתוכננים בהתאם לדרישות הלקוח הספציפיות ומיוצרים רק עבורו. חברת מגמא מתמחה בתכנון אלקטרומגנטים מיוחדים לכל ענפי התעשייה.

מהם אלקטרומגנטים מותאמים אישית?

גודלcustom made electromagnets מותאם אישית, שדה מגנטי אחר, עמידות לחום או כל דרישה אחרת של הלקוח. בדרך כלל על מנת לפתור בעייה מסויימת של תכנון או ייצור – נדרשים אלקטרומגנטים מיוחדים (שאינם נמצאים על המדף).לפעמים מדובר בפרטים קטנים שונים (צבע, חיווט או סוג של ציפוי). בסיכומו של דבר, אם  דרישות החברה הינה לאספקה של אלקטרומגנטים שאינם סטנדרטיים, יש לבצע התאמות ושינויים בייצור, ניתן לתכנן ולבצע, בגבולות יכולות הייצור והפיסיקה – אלקטרומגנטים שונים ומשונים. צוות מגמא ישמח להתאים עבור חבתרכם כל פתרון אלקטרומגנטי שיידרש.
אם חברתכם מתכננת מוצר חדש. אם אתם צריכים סוג מיוחד של אלקטרומגנט, נשמח לתמוך בצוות הפיתוח של חברתכם. אנו תכנן, נייצר אב טיפוס ודוגמאות, ובהמשך נייצר ונספק לכם, כמות קטנה או כמות גדולה של האלקטרומגנטים הייעודיים שלכם.

מטרות ועקרונות תכנון של אלקטרומגנטים:

  • כוח מגנטי/כוח הצמדה – בדרך כלל שילוב של גודל האלקטרומגנט מול הכוח הנדרש. קריטי מאוד כשרוצים או חייבים לחסוך במקום.
  • מרווח אוויר – שדה מגנטי של אלקטרומגנטים מרוכז בסמוך לשפת האלקרומגנט. שימת לב למירווח אוויר היא חשובה מאד. ככלל יש להשתמש באלקטרומגנט בצמוד ככל הניתן למתכת אותה הוא אמור להחזיק.
  • תנאים סביבתיים וחום – יש להתאים את האלקטרומגנט לסביבת העבודה, לחות, חום וכיו”ב. אלקטרומגנטים מייצרים חום בפעולה, עקב התחממות של סלילי הנחושת שבפנים, יש לתכנן את האלקטרומגנט תוך התחשבות בנושא זה על מנת לשפר יכולות האלקטרומגנט.
  • גדלים מיודים – להתאמה לאפליקצייה המגנטית של הלקוח.
  • איפיון השדה המגנטי – בייחוד כאשר האלקטרומגנט אינו מיועד להחזקת מתכת (כמחבר אלקטרומכני), יש לתת את הדעת באם נדרשים מאפיינים מיוחדים של השדה המגנטי שייצר האלקטרומגנט. ניתן לבצע סימולצייה של השדה המגנטי.
  • חומרים, מתח חשמלי, חיווט.