אלקטרומגנטים (כללי)

אלקטרומגנטים הם מגנטים לא קבועים, היוצרים שדה מגנטי כאשר זרם חשמלי עובר בתוך הסליל המצוי בתוכם. השדה המגנטי נעלם כאשר הזרם החשמלי מופסק. חברת מגמא מתמחה בייצור של אלקטרומגנטים מותאמים ללקוח. אנו מחזיקים כמובן גם אלקטרומגנטים עגולים ואלקטרומגנטים מרובעים סטנדרטיים.אלקטרומגנטים

אלקטרומגנט קבוע עובד בצורה הפוכה, השדה המגנטי (מבוסס מגנט רגיל) תמיד פועל. כאשר מעבירים מתח בסליל של האלקטרומגנט הקבוע, השדה המגנטי מבוטל והאלקטרומגנט הקבוע יהיה משוחרר.

היתרון העיקרי של אלקטרומגנט לעומת מגנט רגיל הוא ברור. על ידי הזרם החשמלי ניתן בקלות ובמהירות לבצע מניפולציות לשדה המגנטי. ניתן לקבל חוזקים שונים של שדה מגנטי. ניתן לכבות את השדה המגנטי ולהדליקו, דבר שאינו אפשרי במגנט רגיל בפני עצמו. לעומת זאת, מגנט רגיל אינו צורך חשמל ואילו אלקטרומגנט עובד רק באמצעות זרם חשמלי. באפליקציות מגנטיות בהן אין צורך בשדה מגנטי משתנה או נדלק וכבה, מגנטים קבועים בדרך כלל עדיפים. גם במקרה בו נדרש שימוש במקום קטן במיוחד, יש להשתמש במגנט קבוע, כיוון שאלקטרומגנט אינו יכול להיות מיוצר מתחת לגודל מינימאלי, בעוד שמגנט קבוע ניתן לקבל בגודל קטן מאד.

השימוש באלקטרומגנט הינו נפוץ מאד בכל אפליקצייה בה נדרש שדה משתנה. השימוש הוא פשוט, על ידי בקר ששולט על הזרם שזורם במעגל וקובע את קיומו של השדה האלקטרומגנטי שמפעיל האלקטרומגנט.

מגמא מתמחה בעיקר באלקטרומגנטים לזרם ישר, אלקטרומגנטים קטנים, אך ביכולתנו לספק כל סוג של אלקטרומגנט הקיים בשוק לשימוש מסחרי או תעשייתי.

מוצרים שלנו
אלקטרומגנטים עגולים
אלקטרומגנטים עגולים
custom made electromagnets
אלקטרומגנטים מותאמים אישית
block electromagnet
אלקטרומגנטים מרובעים
accessories
אספקת חשמל ואביזרים לאלקטרומגנטים
אלקרומגנטים קבועים
solenoids
סולנואידים

מגמא טכנולגיות מגנטיות – הפתרון המלא לתעשייה לצרכים מגנטיים: מגנטים, אלקטרומגנטים והרכבות מגנטיות.

צוות ההנדסה שלנו ישמח לסייע לכם , לייעץ, לתכנן ולבצע שימוש אופטימאלי במגנטים שלנו במוצר שלכם.