חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מגנטים קבועים

מגנטים קבועים

מגנטים קבועים, הינם חפץ המייצר שדה מגנטי, כאשר המגנט הקבוע אינו דורש קבלת מתח חשמלי כמו אלקטרומגנט. מגנטים קבועים מסווגים בראש וראשונה על פי החומר מהם הינם עשויים. מגנטים תעשייתיים עשויים בעיקר מ:  ניאודימיום,  סמריום קובלטאלניקו  ו- פריט (מגנטים קרמיים).

המגנטים העשויים ממתכות נדירות (Rare earth magnets) הם המגנטים החזקים ביותר לשימוש מסחרי. מגנטי ניאודימיום עשויים מתערובת של ניאודימיום ברזל ובורון והם המגנטים החזקים ביותר לשימוש מסחרי כיום. השימוש במגנט ניאודימיום הינו כאשר נדרש מחזק בעל שדה מגנטי חזק או לצרכי מיזעור של אפליקצייה מגנטית. מגנטי סמריום הם מגנטים חזקים בעלי עמידות מצויינת לתנאי חום ואינם מאבדים מהתכונות המגנטיות שלהם בעליית טמפרטורת העובדה כמו מגנטי ניאודימיום. מגנטי פריט, הידועים גם כמגנטים קרמיים הינם מגנטים זולים יחסית, יחס מצויין של עלות תועלת ומשמשים בעיקר לייצור תעשייתי המוני. מגנטי אלניקו משמשים גם הם לטמפרטורות גבוהות (אף גבוהות מטפרטורות העבודה של מגנטי הסמריום קובאלט).

תוכלו למצוא מידע נוסף באתר בדפים המפורטים יותר המתייחסים למגנטים אלו. את כמובן מוזמנים גם ליצור עימנו קשר וצוות ההנדסה של מגמא ישמח לעזור לכם בכל שאלה טכנית.

כיצד להזמין מגנטים קבועים או לבקש הצעת מחיר?

על מנת לתת לחברתכם את המענה הטוב ביותר לצרכיה, נדרש כמובן מידע מקסימאלי לגבי המוצר אותו אתם מעוניינים לרכוש. באופן מיטבי, לקוחות המעוניינים להזמין מגנטים מצרפים לבקשה שרטוט מפורט של החלק המגנטי (וזו התחלה טובה) ומצרפים דרישות נוספות.

אנו נסקור תכונות ודרישות נוספות אותם יש לקחת בחשבון בעת הזמנה או בקשת מחיר למגנטים:

 • שרטוט – אינו נדרש להזמנת מגנטים בכמויות קטנות בדרך כלל, אבל תמיד מועיל. לעיתים אנו נוציא שרטוט של מגמא לאישור על ידי הלקוח של הדרישות המופיעות בו, ובינהם מספר תכונות או דרישות שאנו סבורים שיעזרו ללקוח לקבל מגנטי מתאים יותר לצרכיו.
 • תכונות מגנטיות – תכונות מגנטיות מגדירות טוב יותר את השדה המגנטי הנדרש מהמגנט. בדרך כלל מציינים ערכי מינימום של התכונות המגנטיות. כמובן שתכונות מגנטיות של מגנט הינן תורה בפני עצמה. ניתן לראות מידע נוסף לגבי סוגי התכונות המגנטיות ניתן לעיין במילון המונחים
 • כמות – אנא ציינו במפורש את הכמות הנדרשת (כמות שנתית וכמות מינימום לכל משלוח).
 • מיגנוט – כיוון המיגנוט והאם ברצונכם שהמגנט יסופק כאשר הוא ממוגנט או שמצב שאינו ממוגנט.
 • תיעוד נדרש.
 • סימונים ואריזה.
 • ציפוי נדרש (למגנטי ניאודימיום).
 • דרישות מיוחדות – טולרנסים, סוגי פאזה, בדיקות מיוחדות ועוד.

 

אזהרה: כל המגנטים עשויים באופן דומה לקרמיקה והינם שבירים (מי יותר ומי פחות, ולכן יכולים להיסדק, להישבר וכיו"ב.. אנו ממליצים שלא להשתמש במגנטים אלא עבור השדה המגנטי שלהם בלבד, לא לסמוך על חוזקם המיכאני ולא למקם אותם במקומות בהם הם מועדים לפגיעה או ללחץ מיכאני.

סטנדרטים בינלאומיים למגנטים קבועים:

 • MMPA Standard No. 0100-00 Standard Specifications for Permanent Magnet Materials
 • ASTM A1054 – 07 Standard Specification for Sintered Ceramic Ferrite Permanent Magnets
 • IEC 60404-8-1, Magnetic Materials Part 8: Specifications for individual materials Section 1 – Standard specifications for magnetically hard materials

המוצרים שלנו