חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מגנטי ניאודימיום מופחתי דיספרוסיום

מגנטי ניאודימיום מופחתי דיספרוסיום

דיספרוסיום (Dysprosium Dy) הוא יסוד נדיר ויקר המוכנס לסגסוגת של מגנטי הניאודימיום, תוך כדי תהליך הייצור, על מנת לשפר את עמידותם בתנאי חום. יסוד זה משפר באופן משמעותי גם את היכולת של מגנטי הניאודימיום שלא לעבור דימיגנוט ולאבד את תכונותיהם המגנטיות. בשל העובדה שמדובר במרכיב יקר מאוד שמעלה את מחיר המגנטים, קיימת חשיבות גבוהה לפיתוח של דרגי ניאודימיום שאינם מתמשים בדיספרוסיום או מופחתי יסוד זה. בתעשיית הרכב לדוגמא, מייחסים חשיבות רבה לכל פיתוח כזה ומשפחה זו של מגנטי ניאודימיום הינה פופולארית מאוד לשימוש. 

הביקוש לדיספרוסיום, לא רק עבור מגנטי ניאודימיום, עולה באופן מתמיד בשנים האחרונות. לכן פותחו מגנטים נטולי ומופחתי דיספרוסיום על מנת למנוע מצב בו תעשיית המגנטים תהיה תלוייה בהימצאותו של מרכיב זה ומושפעת ממחירו.

מגנטים נטולי או מופחתי דיספרוסיום מיוצרים באופן דומה כמו מגנטים "רגילים" של ניאודימיום. שינויים מיוחדים בפראמטרים השונים של הייצור גורמים למגנטים לקלבל תכונות משופרות על אף הפחתת השימוש בדיספרוסיום.

מגנטי נאודימיום מופחתי דיספרוסיום יתנהגו באופן שונה מאשר מגנטים עם יותר דיספרוסיום, וניתן לראות במפורש עקומות BH שונות לכל סוג של מגנט כזה. נדרשת מומחיות להתאמת המגנטים לאפליקצייה המגנטית. למידע נוסף אנא צרו עימנו קשר.

תכונות של מגנטי ניאודימיום מופחתי ונטולי דיספרוסיום:

pdf  Free & Low dysprosium Neo magnets properties